884 86 86 96 info@kriostudio.pl

Sport

Kriokomora CryoSpace w sporcie. Zwiększa wydajność fizyczną i intelektualną. 

 

Wpływ temperatur kriogenicznych  

 

Oddziaływanie temperatur kriogenicznych na układ mięśniowy prowadzi do stopniowego spadku        temperatury mięśni szkieletowych, jednocześnie zmniejszając przepływ krwi przez naczynia włosowate, co w konsekwencji zapobiega obrzękom mięśni i działa na nie kojąco.

Bezpośrednio po poddaniu się zabiegowi z użyciem temperatur kriogenicznych następuje rozszerzenie naczyń włosowatych ułatwiając przepływ krwi w organizmie, co wspomaga rozprowadzenie tlenu oraz składników odżywczych. W rezultacie przyspiesza to również przebieg eliminowania odpadów metabolicznych z organizmu.

Ponadto działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe krioterapii przyczynia się do redukowania negatywnych skutków przeforsowań treningowych.

 

Kriokomora po treningu.

 Zaobserwowano, że nawet jedna sesja kriostymulacji, wykonana niezwłocznie po treningu, usprawnia regenerację mięśni poprzez zminimalizowanie procesu zapalnego. Redukowane są objawy przeciążenia, czas regeneracji ulega skróceniu, a proces gojenia jest zintensyfikowany.

 Ograniczenie skurczy mięśni i przyspieszenie czasu ich regeneracji, będące efektem stosowania krioterapii, sprawiło, że jest ona coraz częściej stosowana jako pomoc w przeprowadzeniu zabiegów kinezyterapii i innych form rehabilitacji, ułatwiając ich przebieg oraz zwielokrotniając ich efekty.

 

Centralna 23
44-240 Żory