884 86 86 96 info@kriostudio.pl

Uroda 

Kriokomora CryoSpace – piękno, spa i wellness. Dla lepszej jakości życia. 

 

KrioKomora Twoim Spa i salonem piękności 

 

 

 

Pozytywne efekty zabiegów z użyciem temperatur kriogenicznych są również poszukiwane i wysoko cenione przez klientów ośrodków SPA i salonów piękności. Jak potwierdzają badania, podczas zabiegu, w skutek działania na ciało bardzo niskich temperatur, mózg uruchamia reakcję obronną, czego bezpośrednim skutkiem jest m.in. uwolnienie endorfin. To z kolei ma znaczenie dla całego systemu gospodarki hormonalnej i rzutuje na postrzeganie rzeczywistości oraz nastrój człowieka.

Główne korzyści wynikające z krioterapii ( Piękno, Wellenss, SPA )

  • Dobre samopoczucie. Przyspieszenie metabolizmu.
  • Poprawa jakości skóry  i redukcja cellulitu (skóra jędrna, jednolicie napięta, elastyczna, odżywiona i natleniona).
  • Stymulacja produkcji kolagenu. Ograniczenie stanów zapalnych. Wspieranie regeneracji komórek. Działanie ochronne.

 

 

 

 

 

Lepsza kondycja i wygląd skóry.

 

Zabiegi krioterapii sprzyjają ulepszeniu kondycji i wyglądu skóry. Odpowiedzią organizmu na zimno w pierwszej chwili jest szybki odpływ krwi do wnętrza ciała w celu ochrony jego najważniejszych organów, co wynika z uruchomienia procesu termoregulacji organizmu. Natomiast, tuż po zabiegu, krew wzbogacona w tlen wpływa, poprzez całe ciało, z powrotem do kończyn, podnosząc w ten sposób jego odporność, stymulując odbudowę komórek i produkcję kolagenu. Dzięki takiemu zabiegowi sucha i szara skóra staje się promienna i gładka. Niska temperatura powoduje, również zamykanie porów skóry, przywracając jej zdrowy wygląd i nie dopuszczając do utraty istotnych dla skóry substancji, decydujących o jej miękkości. Ściągnięcie porów skóry wywołane zimnem przeciwdziała gromadzeniu się na skórze łoju i zanieczyszczeń oraz sprawia, że pozostaje ona gładka i ma równomierny koloryt.

Zabiegi krioterapii dają niezaprzeczalne efekty dla poprawy urody i fizjonomii skóry, co najszybciej można zaobserwować stosując kurację na skórze z tendencją do trądziku.

Poprawa mikrokrążenia i jakości skóry. 

Literatura naukowa poświadcza, że działanie skrajnie niskiej temperatury na ciało przywraca mikrokrążenie skórne i ma realny wpływ na poprawę jakości skóry.

Krioterapia poprawia krążenie krwi w organizmie, zapewniając jej odpowiednie natlenienie, odżywienie tkanek ciała, poprawę ich jakości oraz naturalną zdolność organizmu do eliminowania toksyn.

Przyśpieszenie metabolizmu i redukcja wagi. 

Innym ważnym aspektem dobroczynnej roli kriostymulacji jest przyspieszenie metabolizmu w organizmie. Regularne, krótkotrwałe działniae skrajnie niskiej temperatury na ciało może pobudzać produkcję ciepła w organizmie, wynikającą z przyspieszenia tempa jego metabolizmu.

Do intensyfikacji procesu produkcji ciepła przyczyniają się zmiany w perfuzji krwi, będące wynikiem bezpośredniej reakcji na zimno. Tym oto sposobem, wywołuje się reakcję hipertermiczną w organizmie, tj. stan przyspieszonego metabolizmu, który może być pomocny w redukcji wagi.

Działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne 

Działanie przeciwobrzękowe zabiegów kriogenicznych jest nieocenioną pomocą, także w rekonwalescencji, np. po operacjach plastycznych, gdzie zalecane jest, aby jej czas był możliwie jak najkrótszy. Czas przebiegu rekonwalescencji, obrzęki i stany zapalne po zabiegach plastycznych można zmniejszyć stosując krioterapię z wykorzystaniem niskiej temperatury.

Centralna 23 44-240 Żory